تتهمیدات لازم برای برگزاری جشنواره اندیشیده شود/ اعلام آمادگی بیش از ۴ادارات البرز در برگزاری جشنواره فیلم کوتاه و عکس به وظایف خود عمل کنند

کرج – رئیس حوزه هنری استان البرز گفت: ادارات استان البرز برای برگزاری جشنواره بین المللی فیلم کوتاه و عکس با موضوع نقش زنان و کودکان، به وظایف خود عمل کنند.

به گزارش خبرنگار …، آجرلو صبح پنجشنبه در نشست هماهنگی نخستین جشنواره بین المللی فیلم کوتاه و عکس با موضوع نقش زنان و کودکان در جنگ که به میزبانی استان البرز برگزار می شود، با بیان اینکه استان البرز برای برگزاری جشنواره فیلم کوتاه و عکس از پتانسیل های کافی برخوردار است، اظهار کرد: متاسفانه یکی از مشکلات استان البرز در اجرای برنامه ها این است که مسئولان ادارات و ارگان های مربوطه به وظایف خود عمل نمی کنند و پای کار نیستند.

رئیس حوزه هنری استان البرز در ادامه با بیان اینکه در حوزه هنری باید به دنبال یک نماد برای استان البرز باشیم، عنوان کرد: از ادارات ذیربط می خواهیم تا با جدیت برای برگزاری این جشنواره همکاری کنند.

وی با اشاره به اینکه استان البرز نماد هنری ندارد، افزود: اگر برگزاری جشنواره های معتبر در استان البرز به صورت منظم و با استمرار برگزار شود، می تواند به عنوان نماد هنری استان البرز به کشور شناسانده شود.

آجرلو با اشاره به اینکه برگزاری جشنواره بین المللی فیلم کوتاه و عکس یک اتفاق فرهنگی خوب است، خاطرنشان کرد: با اجرای این جشنواره به صورت هماهنگ، می توانیم استان البرز را در سطح کشور نمایان کنیم.

به گفته رئیس حوزه هنری استان البرز، برگزاری جشنواره بین المللی فیلم کوتاه و عکس به میزبانی استان البرز اقدامی آینده نگرانه و با کیفیت است و قطعا بازخورد های مناسبی خواهد داشت.

۰ کشور برای ارسال آثار

کرج – دبیر جشنواره بین المللی فیلم کوتاه و عکس با موضوع نقش زنان و کودکان در جنگ با تاکید به لزوم اندیشیدن تمهیدات لازم برای برگزاری جشنواره فیلم کوتاه و عکس، از اعلام آمادگی بیش از ۴۰ کشور برای ارسال آثار به این جشنواره خبر داد.

به گزارش خبرنگار…، باکیده صبح پنجشنبه در نشست هماهنگی نخستین جشنواره بین المللی فیلم کوتاه و عکس با موضوع نقش زنان و کودکان در جنگ که به میزبانی استان البرز برگزار می شود، اظهار کرد: باید برای برگزاری این همایش تمهیدات لازم اندیشیده شود و تمام ارگان ها و ادارات ذیربط به وظایف خود عمل کنند.

دبیر جشنوراه بین المللی فیلم کوتاه و عکس در ادامه با بیان اینکه جامعه هدف این جشنواره نوجوانان و جوانان هستند، عنوان کرد: هرسال بیش از سه هزار فیلم کوتاه توسط جوانان تولید می شود. این جشنواره می تواند دیدگاهی راهبردی برای جوانان ایجاد کند و آنها را به سمت و سوی مناسبی برای ساخت فیلم کوتاه هدایت کند.

وی با اشاره به اینکه موضوع جشنواره فیلم کوتاه و عکس علاوه بر هشت سال دفاع مقدس، دو طیف هجمه های وارد بر کشور و نقض حقوق بشر را دنبال می کند، افزود: با این اقدام می توانیم سینمای کوتاه کشور های خارجی را نیز رصد کنیم.

باکیده از اجرای طرح استعداد یابی در جشنواره فیلم کوتاه و عکس با موضوع زنان و کودکان در جنگ خبر داد و گفت: تیم های شرکت کننده بین المللی در این جشنواره مشخص شده اند و در نظر داریم با همکاری مسئولان استان البرز، این جشنواره به نحو احسن برگزار شود.

به گفته وی اگر تمهیدات لازم در استان البرز اندیشیده شود و استان ها و کشور های دیگر نیز همکاری خود را اعلام کنند، می توانیم این جشنواره را همزمان در سراسر کشور و کشور های دیگر برگزار کنیم.

دبیر برگزاری جشنواره فیلم کوتاه و عکس با تاکید به اهمیت پوشش خبری جشنواره توسط رسانه ها تاکید کرد و افزود: در نظر داریم این جشنواره را در رسانه های متعدد سطح کشور و بین الملل، مطرح کنیم. جامعه هدف این جشنواره علاوه بر جوانان، هنرمندان، سینماگران و تمام مردم هستند، به همین منظور رسانه ها نقش مهمی در جشنواره فیلم کوتاه و عکس دارند.

به گفته وی بیش از ۴۰ کشور برای ارسال آثار به جشنواره فیلم کوتاه و عکس، اعلام آمادگی کرده اند.